Hackeři útočí! V nebezpečí jste, pokud pracujete z domu

Práce z domu může být sice pohodlnější, ale také mnohem náročnější na bezpečnost. Alespoň tu v online prostoru. Jste v bezpečí, nebo vám hrozí útok hackerů?

Přechod do online prostoru plánovala celá řada firem i dalších organizací. Řada z nich k tomu ale byla donucena razantním vývojem událostí především na začátku letošního roku. Problém ovšem přetrvává až do dnešních dní.

Vysoká zátěž

Internetová populace zůstává téměř stejná, jen jeho využití se razantně zvedlo. Z populární radovánky se nově stala nutnost, na jejíž stabilitě a dostupnosti často závisí úspěšnost celé společnosti nebo dané výuky. Webinář je ale mnohdy snadné napadnout, stejně tak jako videokonference některých firem. Co je na vině? Především nízké zabezpečení osobních počítačů.

Pokud má firma alespoň průměrně inteligentního ajťáka, tak ten zvládne během několika dní na zelené louce vybudovat poměrně robustní malou interní síť. Tedy za předpokladu, že už má připravenou veškerou techniku. Jakmile se ale celá firma během několika dní přesuna do online prostoru, vzniká problém. A je jedno, jestli asistenci IT týmu bude potřeba jen během pořádání videokonferencí, nebo i při dalších činnostech.

Doma hrozí problém

Problém přichází nejen z pohledu času a celkového vytížení celého IT oddělení. Potíže můžou nastat i na straně zaměstnance, který pracuje z domu. A to i v případě, že jsou dodrženy všechny předpisy dané IT oddělením. Pokud totiž zaměstnanec pracuje z vlastního počítače, vzniká tak bezpečnostní díra, která nejde jednoduše zalátat.

V dnešní době je sice k dispozici celá řada programů, která zaručují šifrované a bezpečné spojení, ale i přes to se dá do domácí sítě dostat a následně napadnout síť firemní. Alespoň v případě pořádání videokonferencí ale můžete mít jistotu, pokud vsadíte na společnost Economic service. Ta se tomuto odvětví věnuje už dlouhá léta. Vám tedy může zajistit nejen maximální bezpečnost spojení, ale i kvalitní techniku.

Napsat komentář