Toužíte po Apple mobilu? Kupte ho jako repasovaný telefon

Jedni ho milují, druzí nesnáší. Většina lidí však po přechodu na telefon Apple nechápe, proč se k tomuto radikálnímu kroku neodhodlala už dříve. I když ono vlastně není moc nad čím přemýšlet, důvodem je obvykle cena.

iPhone běží plynuleji než telefony s Androidem, je jednodušší na ovládání, déle dostává aktualizace. Je to prostě telefon, který funguje, v porovnání s Androidem je navíc systém iOS daleko bezpečnější. Faktem však je, že při jeho koupi hodně platíte za značku. Ceny jsou přemrštěné.

Kupte si repasovaný iPhone, nebudete litovat

Cenu ovšem výrazně srazíte, pokud si koupíte repasovaný telefon. Spousta lidí si pořizuje nové modely, ihned jak vyjdou. Ty staré pak prodávají, a právě vy si takový zánovní telefon můžete koupit. Ne někde na bazarových stránkách, to je příliš riskantní a nemáte žádnou záruku, že člověk, s nímž jednáte, je pravdomluvný. Lepší je koupit telefon přes prodejce, který se zabývá repasováním techniky. Repasovaný telefon totiž není to samé jako bazarový telefon.

Koupě repasované techniky má smysl

Pravděpodobně jste již slyšeli o repasovaných počítačích a noteboocích. Repasují se obvykle stroje, které patří k výkonnějším, za slušnou cenu si tedy můžete pořídit například repasovaný Dell, jenž sloužil jako top manažerský notebook.

Stejné pravidlo platí o telefonech. Repasovat levné telefony by nemělo smysl, u iPhonů to smysl naopak má. Ty se totiž dají používat dlouhá léta, stačí třeba jen vyměnit baterku.

Kolik stojí repasovaný iPhone?

Záleží na modelu a velikosti paměti. Například iPhone SE 32 GB koupíte kolem 3 000 korun. Apple iPhone 7 stojí pět tisíc korun. Nejsou to sice úplně nejnovější modely, avšak do starého železa rozhodně nepatří. Jak již bylo řečeno, telefony Apple se nemusíte bát používat dlouhé roky, byly k tomu vyrobené. Jediné, co může dosloužit, je baterie. Tu ale necháte v servisu vyměnit asi za tisícovku, případně se o to můžete pokusit doma podle návodu na YouTube, nejde o složitý zákrok.

Napsat komentář