Pronájmem nemovitostí k zajištění spokojeného stáří

Ptáte se, jak jsem se k pronájmu nemovitostí dostala a co bylo mým hlavním motivem? To jsem si jednou ráno sedla k počítači, že si přečtu, co je ve světě nového. Dnes tu ale nebyla žádná další katastrofická zpráva z druhého konce světa, ale jedna, která se týká každého z nás. Nevím přesně, jak se článek jmenoval, ale říkal, že naše generace se už žádných důchodů nedočká. Trochu ve mně hrklo. Nejdřív jsme si říkala, že na internetu kolují různé poplašné zprávy, ale jen málo která z nich je pravdivá. Pak jsem se nad tím ale zamyslela. Co když právě tato pravdivá je? Následujících několik minut jsem hledala podobné články, kterých není málo a zkoumala, proč si jejich autoři myslí, že se tak stane. Nakonec jsem dospěla k závěru, že nízké, nebo dokonce žádné důchody se pravděpodobně stanou realitou.

Cesta k pronájmu nemovitostí může být strnitá – se spořením je vhodné začít již v mládí

Mnoho mladých lidí si v dnešní době posílá měsíčně nějaké peníze do penzijního fondu, což je sice skvělé, ale otázkou zůstává, jestli to bude stačit? A co když společnost zkrachuje nebo vám vyplatí mnohem nižší částku, než jste čekali? Lepší je se na nic takového nespoléhat a raději si během aktivního pracovního života vytvořit portfolio ideálně z nemovitostí. V důchodu budete moci brát rentu z pronájmu nebo nemovitost prodat a pak se rozhodnout, co s penězi.

Jak získat vlastní nemovitost, když po kapsách nenosím přebytečné miliony

Tak tohle jsem si také řekla, když jsem o tom četla poprvé.Nemám dostatek financí ani vysoký plat, ale řešení tu přece existuje.

Nejprve jsem si vytipovala lokalitu a nemovitost vzhledem k výši mého příjmu a možnostem hypotéky. Pak se během chvíle udála spousta věcí a já najednou měla o nemovitost více a s ní i prvního nájemníka. Nájemce mi platí nájem a já tuto částku používám na splácení hypotéky a zaplacení poplatků za provoz nemovitosti.

V mém případě výše nájmu přesahuje náklady na hypotéku a provoz, a tak mám ještě malý pasivní příjem. Někdy však může být situaci opačná. I v takovém případě se vám ale investice vyplatí a časem se vám peníze vrátí.

A v důchodu přijde zasloužená odměna

V důchodu už budu mít hypotéku dávno splacenou. Nemovitost pak můžu dál pronajímat a měsíčně si tak výrazně přilepšit. Druhou možností je nemovitost prodat a peníze pak dále zhodnocovat. Už se nebudu muset strachovat, jestli nějaký důchod mít budu nebo nebudu, protože budu mít jistotu, že mi na živobytí vydělá má chytrá investice z mládí.

Nemusí to zůstat jen u jedné nemovitosti

Teď už vím jak na to, a tak si tímto způsobem mohu pořídit více nemovitostí. Stačí, když prokáži svůj příjem a příjem z pronájmu. Mohu pronajímat více, než jednu nemovitost a zajistit tak dobrou budoucnost nejen sobě, ale třeba i svým dětem.

Zajistěte pro své děti budoucnost bez starostí o finance

Většina rodičů chce své děti finančně zajistit. Až splatíte hypotéku, můžete nemovitost dát svému dítěti, aby se nemuselo kvůli bydlení zadlužit. Můžete mu ho také poskytnout dočasně, než si najde něco svého. Další možností je byt dál pronajímat a peníze dávat na některý ze spořicích účtů, kde vám stát peníze zhodnotí a vy zase získáte nějakou tu korunu navíc. Přečtěte si více informací o zajištění vašich dětí.

Zkrátka a jednoduše se tato investice do budoucna vyplatí. Právě proto se do toho v dnešní době pouští tolik lidí. Zjistěte, jak jsou Češi v investování do nemovitostí úspěšní a zařaďte se mezi ně.

Sice se může zdát, že poslední čtvrtina našeho života je ještě daleko, ale všichni víme, že čas letí a než se nadějeme, stáří zaklepe na dveře i nám. Jestli se chcete na stáří dobře připravit, určitě si přečtěte všechny tipy.

V kolika letech myslíte, že by se lidé měli začít připravovat na stáří?

Napsat komentář