Repasovaný server může sloužit jako nový. Na co si dát pozor?

Při nákupu serverů máte dnes poměrně mnoho možností, jak postupovat. Můžete tradičně koupit server nový. U něj máte jistotu toho, co kupujete. Víte, že server bude fungovat, bude mít určitý výkon a vztahovat se na něj dvouletá záruka. Na druhou stranu si také pořádně připlatíte. Nebo je zde ještě druhá možnost. Koupit repasovaný server. Ten může v mnoha případech přinášet stejný výkon za daleko méně peněz. Jen je třeba si ohlídat daleko více věci. Jaké? To se dozvíte v tomto článku.

1. Kde je server repasován?

Stejně jako u každé jiné výpočetní techniky může i zde repase probíhat mnoha způsoby. Může být prováděna po domácku v garáži, v nějaké montovně v cizí zemi, nebo si ji může dělat výrobce sám. To má na českém trhu asi nejlépe vyřešené Czech Server, který má přímo ve svém sídle repasní středisko, kde se o repasi starají odborně zdatní technici. To je z hlediska úrovně serveru důležité, protože správně provedená repase může velmi zvýšit (či při špatném provedení naopak zkrátit) životnost serveru.

Czech Server si provádí repase přímo ve svém sídle.

 

2. Servis a dodatečné služby

I s dobrým serverem bývá mnoho starostí. Je třeba jej někam umístit a ne každý z nás má kancelář připojenou k páteřní síti. Proto byste měli koupit server od někoho, kdo tyto služby poskytuje. Je dobré, když má trošku širší sortiment než pouze servery, protože čas od času zkrátka potřebujete přikoupit paměť, či pevný disk.

I zde je dobrým příkladem již zmiňovaný Czech Server, který úzce spolupracuje s datovým centrem DC6.cz. To zajistí nejen serverhousing a připojení serveru k páteřní sítí, ale také správu samotného serveru. Ta obvykle bývá poměrně časově i znalostně náročná. Převážně v malých non-IT firmách je problém najít někoho, kdo se jí bude intenzivně věnovat. To tato služba řeší. Stav serveru můžete nepřetržitě sledovat pomocí online webové aplikace.

Kdy repasovaný server nevyužít?

Přiznáváme, že pro náročné vědecké činnosti typu let do vesmíru by asi nebyl repasovaný server nejlepším řešením. Pro rutinní činnosti, ke kterým server slouží ve většině českých firem (o domácnostech nemluvě), je repasovaný server naprosto vyhovující.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *