SERVERHOSTING, pojďme se na něj podívat blíže

Zdá se Vám to slovo povědomé? Už jste jej někde slyšeli? Upřímně víte, co to slovo znamená? Proč je vlastně dobré toto slovo znát a chápat jeho význam? Jednoduchá odpověď, protože je to v dnešní době velice rozšířený pojem, který se už promítl téměř do všech sfér našeho života (i když si to sami kolikrát vůbec neuvědomujeme).
Serverhosting je vlastně slovem vytvořeným spojením dvou slov, a to „server“ a „hosting“. Na server můžeme nahlížet dvěma různými pohledy. Jeden je abstraktní a druhý konkrétní. Avšak abstraktní pouze z hlediska vlastní fyzické nehmotnosti a neživosti. Lze to však říci i jinými slovy. Je to totiž pojem z oboru informačních technologií. Server je zde pojat jako počítačový program realizující a poskytující služby. Služby jsou v tomto případě poskytovány několika dílčím objektům, které se nazývají klienti. Je to vlastně vztah typu Klient/Server, který se promítá i do stejně pojmenované síťové architektury.
Druhým, konkrétním pohledem na server, je pohled na fyzické zařízení. Opět se to týká oboru informačních technologií. Server je počítač. Ne však ledajaký. Může mít podobu počítače jakého máte doma, nebo může být umístěn v rackové skříni. Disponuje klasickým hardwarem, jaký známe z osobních počítačů, ale také specializovaným hardwarem určeným přímo pro potřeby serveru a jeho uživatelů.
Stejně jako u předchozího způsobu pohledu na server i zde se pracuje s architekturou typu Klient/Server. Jedná se o fyzické spojení např. jednoho serveru a několika počítačů, nazývaných klienti. Architektura tohoto typu se vyskytuje především v sítích LAN (Local Area Network).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *