Vyplatí se v dnešní době oprava počítače či notebooku?

Ceny hardwaru klesají na samotné dno a nabízí se otázka, zda je případná oprava výpočetní techniky staršího data výroby rentabilní. Není výhodnější pořízení nového počítače či notebooku? Ale co když jste si na svůj pracovní nástroj zvykli natolik, že ho nechcete měnit za jiný? Máme pro vás dobrou zprávu – v případě opravy v neznačkovém servisu budete s cenou nadmíru spokojeni. Autorizovaným opravnám se však raději vyhněte, vaše peněženka by vám nepoděkovala.

Lowcost? Raději si nechte opravit svůj stroj

Pokud jste za svůj desktop či notebook utratili nemalou částku, neměli byste o pořízení nového stroje ani uvažovat. Oprava počítače je výrazně levnější, a navíc je mnohem lepší uvést zpět do provozu starší a kvalitnější model, než ho nahradit lowcost alternativou. Životnost hardwaru je poměrně dlouhá a obvykle stačí vyměnit vadný komponent.

Které servisy jsou cenově dostupné?

Problém může nastat v případě, kdy vám v autorizovaném servisu sdělí, že je nezbytné vyměnit celou základní desku. Taková oprava stojí spoustu peněz, které se vám za starší počítač nebude chtít dávat. Ale nemusíte zoufat – stále jsou zde neznačkové servisy.

Rozdíl mezi autorizovaným a neautorizovaným servisem spočívá v tom, že v tom druhém nemusí dodržovat postupy stanovené výrobcem. Technici mohou vyměnit i jednotlivé součástky a nemusí se uchylovat k výměně mainboardu. Navíc mají k dispozici levné náhradní díly HP i pro ostatní značky od světových distributorů a výrobců.

A nemusíte vytáhnout paty z domu

Neznačkové servisy jako servisní centrum ABAX působí v rámci celé České republiky a umožňují dopravu nefunkčního hardwaru prostřednictvím kurýrní služby. Pro vás to znamená, že počítač zabalíte a pošlete ho technikům, kteří vás obratem informují o ceně opravy. Pohodlnější a levnější už to opravdu být nemůže. Navíc můžete poptat také servis UPS, tiskárny či jiné periferie – i s těmito zařízeními mají neznačkové servisy bohaté zkušenosti.

Napsat komentář