Co všechno dělat pro lokální SEO?

Dříve se na něj téměř vůbec nedbalo, dnes o něm mluví na každém rohu. Lokální SEO je důležité pro drtivou většinu podnikatelů. Málokterá menší firma totiž působí celorepublikově, a tak je daleko rozumnější regionální cílení, které se zaměřuje na skutečné potenciální zákazníky.

Řekněme, že máte restauraci v Hradci Králové. Pak je pro vás SEO – Hradec Králové daleko přínosnější než cílení na obecná klíčová slova. Podobně to platí pro všechny regionálně působící obchodníky, ať už jde o květinářství, prodejnu čerstvých uzenin nebo kadeřnici. Pokud zvládnete lokální SEO, najdou vás stálí obyvatelé vašeho města i turisté, kteří sem zamíří.

Používejte správná klíčová slova

Základní pravidlo zůstává stejné. Do titulků, meta popisků a popisků obrázků se snažte vměstnat slovo Hradec Králové – SEO vám tak zaručí, že budete spojováni s tímto městem. Rozhodně ale název města či regionu (můžete cílit třeba na kraj, ulici, část města nebo oblast „Bystřicko“ apod.) neopakujte až podezřele často.

Registrujte se na různých službách

Samozřejmostí by měla být registrace u Moje firma na Googlu a také na Firmy.cz. Dále zvažte Najisto.centrum.cz, Yelp, Foursquare či TripAdvisor. Vyhledávače si odsud mohou brát informace včetně těch o vaší lokalitě. Důležité každopádně je, aby byly informace konzistentní na všech službách. Jestliže víte o nějakých regionálních katalozích, registrujte se i tam. Prostě se snažte spojit svou firmu s oblastí, kde působíte.

Spojte se s dalšími lokálními podniky

Snažte se o zpětné odkazy z webů firem, které působí ve stejném regionu jako vy. Nekývněte na každou nabídku, vybírejte partnery ostražitě. Víte, že vyhledávačům se více líbí odkazy ze slušných webů. Od každého, kdo vám bude slibovat odkazy na spoustě webů, tedy dejte raději ruce pryč.

Mimochodem i u lokální optimalizace platí staré známé pravidlo. Jestli nemáte čas si s optimalizací vyhrát, nechte ji raději na odbornících, ať si ještě neuškodíte.

Napsat komentář