Jaký hosting vybrat pro internetové stránky?

Každá webová stránka zabírá určitý prostor a vyžaduje nastavení v pozadí, se kterými běžný uživatel zdánlivě nepřijde do styku. Dobře zvolený hosting napomáhá optimálnímu výkonu, dobrému zobrazování a slouží i k dostatečnému zabezpečení stránky. Podívejte se, jaké typy existují a jak vybrat ten správný pro váš konkrétní případ.

Druhy hostingů

Když se řekne hosting, pro mnoho lidí jde o abstraktní pojem, pod kterým si toho nedokážou moc představit. Jde o složitější problematiku, kde máte navíc na výběr z několika různých typů hostingů. Jde o webhosting, VPS a VMS. Co jednotlivé pojmy znamenají a v jakých případech jsou vhodné, najdete níže.

Hosting vhodný pro začátečníky

Základní variantou je webhosting, který patří mezi nejvíce rozšířený typ využívaný začátečníky bez velkých nároků. Jde o zakoupení prostoru k umístění jedné webové stránky, kam si můžeme nainstalovat své jednoduché řešení, nebo například redakční systém WordPress. U některých hostingových společností máte k dispozici i několik možností nastavení drobných detailů. Největší rozdíl je právě hlavně v nabízených funkcích a velikostí webového prostoru.

Pro náročnější weby

Pokud potřebujete větší výkon a více prostoru, přichází volba na VPS hosting nebo VMS. V případě VPS získáte silný výpočetní výkon, ale o nastavení se staráte sami. Jde tedy o ideální řešení pro znalé developery a pokročilé uživatele Linuxu. Cena za tento typ je však nižší v porovnání s VMS, kdy je součástí i nastavení od hostingové společnosti. VMS volíte v případě, že máte více webových stránek, případně jednu náročnější na provoz, ale sami se nevyznáte v databázích, bezpečnostním nastavení a dalších detailech, které raději přenecháte na hostingové společnosti. Při výběru obou variant bývají k dispozici různé varianty balíčků lišící se výkonem a velikostí nabízeného prostoru.

Napsat komentář